Cart

Fine Art Portfólio

Fine Art, alebo krása umenia je vo svojej podstate taká fotografia, ktorá vznikla z dôvodov estetických alebo konceptuálných za účelom vyjadrenia pocitov, predstáv, emócií autora, ktorý práve s pomocou tejto fotografie zdieľa svoju predstavu s ostatními. Fotograf pomocou týchto snímkov naplňuje svoje kreatívne predstavy a komunikuje s ľudmi. Ponúka posolstvo, niečo tým chce povedať.
Fin Art umenie a fotografiu spájam procesom kyanotypia a platinotypia:

Kyanotypia
Receptúra stará 175 rokov je historický kontaktný fotografický proces, v ktorom pomocou reakcie špecifických chemických látok vzniká obraz snímky.
Fotografia je vytváraná modrou tlačou vznikom zlúčeniny modrých farieb - tzv. Berlínskej modrej a Turnbullovej modrej farby. Obidve farbivá sú jasne modré. Výsledný obraz závisí od rôzneho pomeru týchto chemických látok ako aj od iných fyzikálno-chemických podmienok pri vzniku kyanotypickej fotografie. Výsledná snímka môže ďalej byť tónovaná do iných odtieňov farieb prostredníctvom ďalších chemických látok.

Platinotypia
Receptúra stará 173 rokov je historický kontaktný fotografický proces. Proces je založený na citlivosti platinových solí a osvite UV svetlom. Odtien obrazu je neutrálny až šedočierný, bohatý na detaily a šedu škálu s výbornou kresbou v tieňoch. Používá sa v náročnej portrétnej fotografii.
Platinové fotografie niesu iba krásne, ale patria k nejtrvanlivejším zo všetkých fotografických procesov. Platinové kovy (platina a palladium) sú stabilnejšie ako zlato a odhaduje sa, že správne vyhotovená fotografia vydrží tisíce rokov.
Skrz svoju širokú škálu povrchu, tónov a hlavne svojou dlhodobou životnosťou sú obľúbené u investorov a sberateľov.

pondelok, 28. august 2017
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information